Πολιτιστική άνοιξη
🔥Πυρ και μανία με το Δήμο είναι στον Πολιτιστικό Σύλλογο Πέρδικας και την Αδελφότητα Περδικιωτών της Αθήνας αφού για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια το χορευτικό του Συλλόγου δεν χρηματοδοτήθηκε για να πάει στην ετήσια κοπή πίτας της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδας.
🗣«Σε εμάς που τον στηρίξαμε απέναντι στο σύστημα Βαλάκου-Λώλου που αλώνιζε στην Πέρδικα δεν άξιζε να δείξει τέτοια συμπεριφορά ο Δήμαρχος Ηγουμενίτσας», αναφέρουν χαρακτηριστικά στελέχη και των δύο φορέων.
🚨Ρε παιδιά, δίκιο έχετε αλλά δεν βλέπετε ότι η συγκεκριμένη εκδήλωση της Πανηπειρωτικής, έτσι που την επαναλαμβάνουν, χρόνο με το χρόνο εκφυλίζεται και αρχίζει να μην έχει καμία αξία;
⁉️Γιατί δεν ικανοποιείστε με την «πολιτιστική άνοιξη» του νέου Αντιδήμαρχου Πολιτισμού Δημήτρη Δημάκου που τις φετινές Απόκριες πρώτον, σας οργανώνει «Γιορτή προβατίνας» στην κεντρική πλατεία της Πέρδικας, δεύτερον σας δίνει (για όλους του Συλλόγους) 5.000 ευρώ για σουβλάκια και τρίτον, προσφέρει δύο φιάλες ουίσκι σε αυτούς που θα κερδίσουν το κυνήγι του χαμένου θησαυρού; Γιατί;