📌Εγκαινιάζουμε την στήλη: Από την κλειδαρότρυπα, μέσα από την οποία θα ενημερώνεστε για τις παρασκηνιακές κινήσεις πίσω από αυτά που θεωρούμε δημόσια και επίσημα!
Διαβάστε περισσότερα εδώ👇
-«Με στοργή, αγάπη και προδέρμ»;
Οι αγροτικές κινητοποιήσεις στη Θεσπρωτία είχαν αυτή τη φορά μια ιδιαίτερη πρωτοτυπία και ευρηματικότητα. Πέρα από την παρουσία των αγροτών και τις παρεμβάσεις τους στα Δημοτικά Συμβούλια Ηγουμενίτσας, Φιλιατών και Σουλίου, τις συνεντεύξεις τους σε αθηναϊκά και ηπειρώτικά μέσα ενημέρωσης και το τμηματικό κλείσιμο του Λιμανιού, ομάδα κτηνοτρόφων την ημέρα της πανελλαδικής απεργίας που έγινε η πορεία στην Ηγουμενίτσα, ανέβηκε στο πολιτικό γραφείο του κυβερνητικού βουλευτή Βασίλη Γιόγιακα και πέταξε συμβολικά στην είσοδο μπάλες με τριφύλλι.
Με ένα πλατύ χαμόγελο απάντησε ο βουλευτής Θεσπρωτίας κατά την διάρκεια συνέντευξης που παραχώρησε λίγες μέρες μετά στον τηλεοπτικό σταθμό ΤV1, όταν ρωτήθηκε για το περιστατικό. «Εμείς τους αγαπάμε γιατί είναι φίλοι μας», μονολόγησε. Μόνο που τα προβλήματα στον αγροτικό τομέα έχουν φτάσει και στη Θεσπρωτία στο απροχώρητο και δεν λύνονται με ψέματα ούτε με «στοργή, αγάπη και προδέρμ» αλλά με έργα…