«Η Δεξιά θα πέσει, διότι είναι βασισμένη στο ψέμα και στην προπαγάνδα. Την επόμενη μέρα εμείς, η μεγάλη προοδευτική δημοκρατική παράταξη του τόπου, θα κυβερνήσουμε και θα κυβερνήσουμε καλά και θα γίνει επιτέλους η Ελλάδα μία σύγχρονη χώρα της Ευρώπης, μια χώρα που δεν θα τρώει τα παιδιά της» τόνισε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης, ξεκινώντας την ομιλία του στην ανοικτή προεκλογική συγκέντρωση του κόμματός του, που πραγματοποιείται στην πλατεία Τριών Συμμάχων, στην Πάτρα.
Κασσελάκης: «Δώστε μου μισή ώρα από την Κυριακή σας – Αξίζουμε μια καλύτερη ζωή τώρα»
Όπως πρόσθεσε, «ευτυχώς που υπάρχει μία ισχυρή προοδευτική πρόταση, ο ΣΥΡΙΖΑ που αγωνίζεται, που ιδρώνει τη φανέλα, που κάνει τον φαινομενικά παντοδύναμο Κυριάκο Μητσοτάκη να ιδρώνει και εκείνος, γιατί δεν τον αφήνουμε σε χλωρό κλαρί. Γιατί δεν τον αφήνω σε χλωρό κλαρί».
Δείτε περισσότερα εδώ.