🏐Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 3ο τουρνουά του Πρωταθλήματος Κ16 κοριτσιών(εκτός συναγωνισμού) που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19/5, στο κλειστό γυμναστήριο Ιωαννίνων.
📆Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα διοργανώνεται από την Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Ε για πρώτη φορά και θα πραγματοποιηθεί σε 4 τουρνουά, Ηγουμενίτσα (14/4), Άρτα (12/5), Ιωάννινα (19/5) και Λευκάδα (2/6) και συμμετέχουν οι ομάδες Α.Σ.ΠΕ. ΕΡΜΗΣ, Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, Α.Ο.ΦΙΛΙΑ Άρτας και ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/436255998_18430671862037783_246943608630614820_n-1024x1024.jpg)