❗️Τροχαίο σημειώθηκε το πρωί της Δευτέρας 1 Απριλίου λίγο μετά τις 9:00 στην Πατρίδα Βέροιας όταν Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και έπεσε επάνω στο στέγαστρο στάσης λεωφορείων.
❗️Στο σημείο περίμεναν δυο γυναίκες, τις οποίες και παρέσυρε. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα pliroforiodotis.gr νεκρές είναι και οι δύο, ηλικίας 60 και 20 ετών.
Από τη σφοδρότατη σύγκρουση η 60χρονη απογειώθηκε κυριολεκτικά και περνώντας ανάμεσα από την πέργκολα παρακείμενης κατοικίας προσγειώθηκε στο τσιμέντο της αυλής αναφέρει το verianet.gr.
Ο οδηγός επικαλέστηκε αδιαθεσία και υποστήριξε ότι αυτή ήταν η αιτία που έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου με συνέπεια να περάσει στο αντίθετο ρεύμα και να προκαλέσει το δυστύχημα.
Τα ακριβή αίτια διερευνά η Τροχαία Βέροιας η οποία βρίσκεται στο σημείο.
Δείτε το βίντεο εδώ