📌Παρουσία των τοπικών αρχών, πλήθους πιστών και επισήμων.
✨Με λαμπρότητα και παρουσία των τοπικών αρχών, πλήθους πιστών και επισήμων, πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου στην Παραμυθιά, η Λιτάνευση των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Δονάτου του Θαυματουργού, με αφορμή την ονομαστική εορτή του πολιούχου της Θεσπρωτίας.
✅Το παρόν μεταξύ άλλων έδωσαν: Ο βουλευτής Θεσπρωτίας Βασίλης Γιόγιακας, ο Αντιπεριφερειάρχης Θεσπρωτιας, Θωμας Πιτουλης, οι δήμαρχοι Σουλίου και Ηγουμενίτσας Θανάσης Ντάνης και Παναγιώτης Νταής αντίστοιχα, ο Γενικός Περιφερειακος Διοικητής Ηπείρου της ΕΛΑΣ, ο Αστυνομικός Διευθυντής Θεσπρωτίας, ο Αστυνομικός Υποδιευθυντής Θεσπρωτίας, ο Διοικητής των πυροσβεστικών υπηρεσιών Θεσπρωτίας , ο Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας, ο Διοικητής του 628 Τάγματος Φιλιατών, ο Διοικητής του Τάγματος Εθνοφυλακής, Δημοτικοί και Περιφερειακοί Σύμβουλοι, εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων και πλήθος πιστών.
🙏Είχε προηγηθεί, Μέγας Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Παραμυθίας, Φιλιατών, Γηρομερίου και Πάργας κ. κ. Σεραπίωνα.
🫡Την λιτανευση συνόδευσαν οι φιλαρμονικες του ΦΟΠ και του 628 Τάγματος Πεζικού.