👏Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 2ο τουρνουά του Πρωταθλήματος Κ16 κοριτσιών(εκτός συναγωνισμού) που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 12/5, στο κλειστό γυμναστήριο Άρτας.
📌Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα διοργανώνεται από την Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Ε για πρώτη φορά και θα πραγματοποιηθεί σε 4 τουρνουά, Ηγουμενίτσα (14/4), Άρτα (12/5), Ιωάννινα (19/5) και Λευκάδα (2/6) και συμμετέχουν οι ομάδες Α.Σ.ΠΕ. ΕΡΜΗΣ, Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, Α.Ο.ΦΙΛΙΑ Άρτας και ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155106227762814321152556137518-300x225.jpg)
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155106252462983859967954581095-300x225.jpg)