🎉Εύκολη ΝΙΚΗ για τα κορίτσια μας …
📌1η αγωνιστική των Play Off για το πρωτάθλημα Κ16 Γυναικών και η ομάδα μας φιλοξένησε στο κλειστό γυμναστήριο Ηγουμενίτσας την ομάδα Ελπίδες Λευκάδας.
👉Στο αγωνιστικό κομμάτι τα κορίτσια μας στο 1ο σετ με όπλο το σέρβις και χωρίς να κάνουν λάθη επιβλήθηκαν εύκολα της Λευκάδας με 25-6 και πήραν το σετ.
Στο 2ο και στο 3ο αγωνιστικά δεν άλλαξε τίποτα, ο ΕΡΜΗΣ χωρίς λάθη και με εξαιρετική απόδοση ήταν σαρωτικός με αποτέλεσμα να πάρει και τα δυο σετ και να κατακτήσει την νίκη…
*ευχάριστη έκπληξη πριν τον αγώνα η επικοινωνία (μέσω βιντεοκλήσης) με την διεθνή ακραία Ασημίνα Νικολογιάννη @jasm_nik , η οποία τις εμψύχωσε και ευχήθηκε καλή επιτυχία στα κορίτσια μας…
ΕΡΜΗΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 3-0
Διακύμανση:
1ο σετ: 25-6
2ο σετ: 25-10
3ο σετ: 25-15
Διαιτητές: Μπουραντά Μ. – Τσόδουλου Ν.
ΑΣΠΕ ΕΡΜΗΣ: Γιάννης Βαμβέσος
ΝΤΟΥΓΙΑ Β., ΤΖΙΜΑ Ε., ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΥ Χ., ΜΑΝΟΥ Σ., ΧΑΡΙΣΗ Ε., ΘΩΜΑΖΟΥ Μ., ΛΟΛΑ Α., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Α.,ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.,ΤΣΟΥΜΕΤΗ Π.,ΤΣΑΤΣΟΥ Α.(Α),ΤΣΑΤΣΟΥ Σ.,ΤΑΧΙΑ Α.,ΤΣΩΝΗ Α.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Δημήτρης Ρονταγιάννης
ΣΤΑΥΡΑΚΑ,ΚΟΥΜΑΣΗ,ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗ Α,ΚΥΡΙΤΣΗ,ΑΡΑΒΑΝΗ,ΓΡΑΨΑ,ΝΤΕΜΑΪ,ΓΚΟΥΝΤΗ Μ.,ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗ ΑΓ.,ΓΚΟΥΝΤΗ Ν.
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155072389645032035994918545725-300x225.jpg)
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155072437407580652964477500499-300x225.jpg)
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155072467491533048900993362463-300x225.jpg)
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_1715507248516277799084876633978-300x225.jpg)
![](https://thesprotianews.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17155072416387280780500865791421-300x225.jpg)